Firma VETWELL s.r.o. si pre uvedenie na slovenský trh vyberá to najlepšie z ponuky viacerých svetových výrobcov veterinárnych liekov a prípravkov. Pomáha tak chovateľom a veterinárnym lekárom  čo najprirodzenejším spôsobom riešiť zdravotné problémy zvierat a udržovať ich v dobrej kondícii.

Svetoznámy výrobca: Probiotics International Ltd.(Protexin), Lopen Head, Somerset, TA13 5JH, UK vyrába kvalitné doplnky výživy značky PROTEXIN. Základnou myšlienkou pri vývoji  týchto prípravkov je udržanie zdravých, prirodzených  tráviacich procesov, čo je základom celkového zdravia zvierat. Dobré trávenie zahŕňa vyrovnané  a  dostatočné vstrebávanie všetkých  živín i bezproblémové vylučovanie odpadových látok. Sliznica celého tráviaceho traktu,  hlavne čreva je zároveň  najväčším imunitným orgánom, základ  celkovej odolnosti a zdravia zvierat. Zloženie črevnej mikroflóry, dobré trávenie a celistvosť  črevnej sliznice obsahujúcej symbiotický mikrobiálny ekofilm  sa odráža aj na zdraví  dýchacieho aparátu,  kože ale aj na celkovom zdraví a životachopnosti zvierat. Bližšie informácie v článkoch: Probiotiká vo výžive a v prevencii chorôb zvierat    Výživa a trávenie psov a mačiek

Väčšina prípravkov zn. PROTEXIN obsahuje probiotikum Enterococcus faecium vo vysokej koncentrácií  alebo probiotikum Saccharomyces cerevisiaeprebiotikum Preplex obsahujúce frukto-oligo-sacharidy a ďalšie látky, ktoré sa spolupodieľajú na vysokej účinnosti prípravkov.

Podrobnejšie údaje o jednotlivých prípravkoch nájdete na stránke: https://vetwell.sk/novinky/ Nový katalóg produktov

PROTEXIN® PRO-KOLIN
PROBIOTICKÝ DOPLNOK KRMIVA PRE PSY A MAČKY TRPIACE HNAČKAMI
Upokojuje črevnú výstelku v priebehu hnačiek. Obsahuje kaolín – prírodnú absorpčnú substanciu, pektín – upokojujúcu substanciu a prospešné mikroorganizmy, ktoré rýchlo osídľujú tráviaci trakt. Zlepšuje konzistenciu výkalov.

 PROTEXIN® PRO-KOLIN ADVANCED
PROBIOTICKÝ DOPLNOK KRMIVA PRE PSY A MAČKY TRPIACE HNAČKAMI
 Pro-Kolin Advanced je vylepšený Pro-Kolin +. Naviac obsahuje psyllium, beta-glukán a okrem kaolínu ďalší druh ílu montmorilonit. Upokojuje črevnú výstelku počas hnačiek. Zlepšuje konzistenciu výkalov.

 PROTEXIN® FIBREPLEX
PROBIOTICKÝ A PREBIOTICKÝ DOPLNOK KRMIVA S VLÁKNINOU PRE KRÁLIKY A INÉ HLODAVCE
Používa sa na správne osídlenie tráviaceho traktu v priebehu tráviacich porúch, na stabilizáciu črevnej mikroflóry a obnovenie tráviacich funkcií. Vhodný po liečbe antibiotikami.

 PROTEXIN® PROFESSIONAL
VYSOKO KONCENTROVANÝ PROBIOTICKÝ DOPLNOK KRMIVA VO FORME PRÁŠKU NA RÝCHLU OBNOVU ČREVNEJ MIKROFLÓRY
Vhodný na úpravu črevnej mikroflóry pri tráviacich poruchách alebo po antibiotickej liečbe. Ideálny pre všetky zvieratá po presune do nových domovov . U zvierat v rekonvalescencii zlepšuje využitie živín z krmiva. Obsahuje prospešné mikroorganizmy, ktoré rýchlo osídľujú tráviaci trakt.

PROTEXIN PRO-FIBRE
DOPLNKOVÉ KRMIVO PRE PSY S PROBIOTIKOM, PREBIOTIKOM A VLÁKNINOU, VO FORME CHUTNÝCH PELIET
Doplnkové krmivo na kontinuálne použitie u psov. Je dodatočným zdrojom hrubej vlákniny a prospešnej mikroflóry osídľujúcej zažívací trakt. Je vhodný po liečbe antibiotikami, po chorobách a operačných zásahoch na tráviacom trakte.
Špeciálne vhodný pre psy, ktoré trpia Diabetes Mellitus; kolitis; obstipáciou; hnačkami; opakovanými zápalmi análnych žliaz; poruchami motility žalúdka; rakovinou hrubého čreva; hyperlipidémiou

 PROTEXIN® BIO LAPIS
DOPLNOK KRMIVA S PROBIOTIKAMI,  ENZÝMAMI A VITAMÍNMI VO FORME PRÁŠKU PRE SPOLOČENSKÉ ZVIERATÁ
Elektrolyty pomáhajú pri rehydratácii organizmu a sú prevenciou ďalšej dehydratácie. Prospešné mikroorganizmy – probiotikum – rýchlo osídlia zažívací aparát. Prebiotiká pomáhajú množeniu prospešnej črevnej mikroflóry. Pomáha pri zažívacích problémoch a krízových stavoch u králikov, psov, mačiek. Obsahuje probiotikum, prebiotikum, elektrolyty, enzýmy a vitamíny. Rozpustením 2g v 50ml vody získate IZOTONICKÝ ROZTOK.

 PROTEXIN® SYNBIOTIC DC
VYSOKO KONCENTROVANÝ DOPLNOK KRMIVA OBSAHUJÚCI PROBIOTIKUM A PREBIOTIKUM
Výborný na rýchlu obnovu črevnej mikroflóry. Vhodné aplikovať pri a po antibiotickej liečbe. Vhodné aplikovať zvieratám po chirurgických zásahoch na tráviacom trakte. U zvierat v rekonvalescencii zlepšuje trávenie a využitie živín z potravy. Vhodné aplikovať zvieratám po presune do nových lokalít.

PROTEXIN® CYSTOPRO
DOPLNOK KRMIVA NA PODPORU ZDRAVIA MOČOVÉHO ÚSTROJENSTVA PSOV

PROTEXIN® RECOVER AID
PROBIOTICKÝ DOPLNOK KRMIVA PRE KONE
Podpora rekonvalescencie koní po chorobe alebo po namáhavej práci. Obsahuje účinnú kombináciu vitamínov radu B, antioxidantov, probiotík, prebiotík a výťažkov z ostropestreca mariánskeho na podporu správnej funkcie pečene.

 PROTEXIN® QUICK FIX
PROBIOTICKÝ DOPLNOK KRMIVA PRE ŽRIEBÄTÁ A DOSPELÉ KONE
Pasta s vysokou koncentráciou probiotík a prebiotík na rýchlu obnovu črevnej mikroflóry koní v čase stresu, odčervovania, liečby antibiotikami.

PROTEXIN® GUT BIND
PROBIOTICKÝ DOPLNOK KRMIVA PRE ŽRIEBÄTÁ A DOSPELÉ KONE
Ochutená pasta s probiotikami, prebiotikami, kaolínom a pektínom určená na stabilizáciu narušenej rovnováhy črevnej mikroflóry.

 PROTEXIN CYSTOPHAN
NA PODPORU ZDRAVIA MOČOVÉHO ÚSTROJENSTVA MAČIEK
Obsahuje N-acetyl D-glycosamine: pôsobí ako prekurzor tvorby stavebného bloku GAG (ako chondroitín sulfát). Kyselina hyalurónová je jedna z hlavných zložiek GAG vrstvy.  L-tryptofán je aminokyselina a tiež prekurzor tvorby serotonínu, ktorý je inhibičným neurotransmiterom regulujúcim náladu a úzkosť.  L-tryptofán sa osvedčil pri regulácii stresu mačiek. Umelá kuracia príchuť na zlepšenie chuti.

PROTEXIN CYSTO PRO
NA PODPORU ZDRAVIA MOČOVÉHO ÚSTROJENSTVA PSOV

 

Zvlášť chceme upozorniť na prípravky, ktoré svojím zložením a overenou účinnosťou môžu pomôcť riešiť  prirodzenou cestou časté zdravotné problémy zvierat:

PROTEXIN® COBALAPLEX pre psy a mačky
POMÁHA UDRŽIAVAŤ NORMÁLNE HLADINY KOBALAMÍNU A  KYSELINY LISTOVEJ V SÉRE U PSOV A MAČIEK
Kobalamín je vo vode rozpustný vitamín B12, ktorý zohráva dôležitú úlohu v mnohých fyziologických procesoch organizmu, ako sú bunkový metabolizmus, syntéza DNA a ATP, metabolizmus aminokyselín a mastných kyselín, krvotvorba a je nevyhnutný pre správnu funkciu nervového systému.

PROTEXIN® PRO-ENZORB pre psy a mačky
PROBIOTICKÝ DOPLNOK KRMIVA NA PODPORU EXOKRINNEJ FUNKCIE PANKREASU
obsahuje vysoko aktívnu zmes troch pankreatických enzýmov – lipázu, amylázu a proteázu
.

Pankreatické enzýmy sú veľmi citlivé na zmeny hladiny pH a v kyslom prostredí žalúdka sú zničené, navyše môžu spôsobiť podráždenie sliznice v ústnej dutine. Pro-Enzorb obsahuje vyčistené a koncentrované prasacie pankreatické enzýmy vložené do enterosolventne potiahnutých mikropeliet. Tento enterosolventný obal poskytuje úplnú ochranu enzýmov pred nízkou hladinou pH žalúdka. Tým sa neporušené dostanú do tenkého čreva. V alkalickom prostredí dvanástnika sa enterosolventný obal rozloží a uvoľní pankreatické enzýmy, ktoré pozitívne pôsobia na trávenie tukov, sacharidov a bielkovín.

Exokrinná nedostatočnosť pankreasu (EPI) je syndróm spôsobený nedostatočnou syntézou a sekréciou pankreatických enzýmov. V prípade zníženej hladiny a aktivity pankreatických enzýmov dochádza k maldigescii. Nestrávená potrava v tráviacom trakte spôsobuje hnačky, zmeny črevnej mikroflóry a úbytok hmotnosti. Viac v článku: Výživa a trávenie psov a mačiek

 PROTEXIN® PRO-KOLIN ENTEROGENIC  pre psy a mačky
DLHODOBÁ OCHRANA PRED GASTROINTESTINÁLNOU PRECITLIVELOSŤOU
Obsahuje  Butyrogénny alfa-glukán   je to odolný škrob, ktorý je fermentovaný črevnou mikroflórou tak, aby sa vytvoril butyrát (soľ kyseliny maslovej). Butyrát je preferovaným zdrojom energie pre kolonocyty . Zvyšené hladiny butyrátu pomahajú pri udržiavaní integrity slizničnej mukozálnej bariéry čreva tým, že:
• zvyšujú tvorbu hlienov pohárikovými bunkami v epiteli čreva
• „butyrátovým paradoxom“ – butyrát podporuje množenie zdravých buniek črevnej sliznice a bunky poškodené, či nádorové likviduje tým, že u nich aktivuje proces programovanej bunkovej smrti – apoptózy
» pri regenerácii sliznice zlepšuje reprodukciu epiteliálnych buniek
•udržuje zdravý bunkový fenotyp
» pri protizápalových procesoch v organizme

Prípravok obsahuje:
» Butyrogénny alfa-glukán– udržuje integritu slizničnej mukozálnej bariéry čreva, pomáha pri regenerácii sliznice, pomáha pri protizápalových procesoch
» Kobalamín (Vitamín B12) – na udržanie normálnej hladiny kobalamínu v sére u zvierat s dlhodobými GI poruchami
» MPS Protect – je mukopolysacharid, ktorý dopĺňa a posilňuje črevnú mucínovú vrstvu (poskytuje bariéru proti antigénom a patogénnym baktériám).
Enterococcus faecium (NCIMB 10415) 4b1707
Preplex® prebiotikum
Mannanoligosacharid (MOS)

Ponuka veterinárnych prípravkov značky PROTEXIN® je široká, zameraná na podporu liečby  častých zdravotných problémov zvierat. Doterajšie poznatky s používaním týchto prípravkov poukazujú na ich vysokú  účinnosť  pre skvalitnenie zdravia zvierat.